حضوری پر شکوه در قلب نورث ونکوور

 

برای اولین بار در تاریخ B.C.، نماز عید سعید فطر طبق سنت نبوی و زیر آسمان خدا با حضور بی سابقه و پرشکوه شیعیان انجام گرفت.

حضور صدها نفر از مومنین گرامی از اقصی نقاط Lower Mainland و از لحظات آغازین بامداد مشهود بود.

اقامه نماز صبح به جماعت، دعای ندبه، ادای زکات فطریه، تکبیرات، اقامه نماز عید فطر به همراه دو خطبه جذاب و دلنشین آن، زیارة الحسین و پذیرایی صبحانه از برنامه های این روز به یاد ماندنی و خاطره انگیز در فضای روح بخش عطراگین و دل انگیز بود.

با توجه به اینکه این اولین تحربه در نوع خود بود و از طرفی روز عید روز تطیلی نبود و اطلاع رسانی نیز به دلیل عدم پیش بینی دقیق روز عید نمی توانست فراگیر باشد، در عین حال حضور خیره کننده موج جمعیت، فروغ برق شادی را در چشم ها بر افروخت. دلهای مومنین شاد و اشکهای شوق سرازیر گشته و عزیزان لب به ستایش گشودند و ضمن حمد و سپاس بی کران الهی، به مدیران و برنامه ریزان در اجرای موفق این برنامه یگانه و مبتکرانه آفرین گفتند. عده ای اظهار داشتند که این فضای روحانی و صمیمی و فرح بخش، الهام بخش یاد و خاطره مشاعر منا و عرفات بود.

حضور شیعیان از ملیت های دیگر همچون عراقی، لبنانی، سعودی، افغانی، پاکستانی و کانادایی مشهود بود.

نظم، آرامش، کیفیت، محتوای برنامه، غنای مطالب مطروحه، ذوق، ابتکار و پذیرایی دلپذیراعتراف همگان را بر انگیخت.

پس از حمد و ثنای الهی، جای آن دارد که از مدیران و زحمت کشان این عرصه چه در طول ماه مبارک رمضان و چه در برگزاری نماز پرشکوه عید تشکر و قدردانی ویژه به عمل آوریم و به پاس خدمات و زحمات ایشان، از درگاه خداوند متعال برایشان آرزوی خیر و برکت و توفیق روزافزون نماییم.

جهت مشاهده عکس ها اینجا کیلیک نمایید

 

Picture 1       Picture 2       Picture 3

مدرسه الغدیر

عکس اتفاقی

پخش زنده حرم

حاضرین در سایت

ما 29 مهمان آنلاین داریم

ورود و خروج

Copyright 2011 - Al-Ghadir Masjid  |  مسجد الغدیر